![](http://www.btis.ac.th/wp-content/uploads/2020/07/393C104D-71E4-4983-8335-ED026C2A66BE.jpeg)
![](http://www.btis.ac.th/wp-content/uploads/2020/07/14EFD33F-5C75-4D63-894C-FC3AFEEB35E9.jpeg)
![](http://www.btis.ac.th/wp-content/uploads/2020/07/71E59433-229B-44E5-A3BE-CBFE6467B3AF.jpeg)
![](http://www.btis.ac.th/wp-content/uploads/2020/07/6961D6A4-0942-4C04-84E1-D3A4FDD21232-1024x809.jpeg)
Welcome back to the school. As of July 1st, teaching is delivered at the school not via on-line like in the past few months. However, everybody needs to check temperature, clean hand and register and the registered point before entering into the school.
ยินดีต้อนรับสู่โรงเรียน วันที่ 1 กรกฎาคมนี้เป็นต้นไปที่ทางโรงเรียนจะดำเนินการเรียนการสอนที่โรงเรียน ไม่ใช่แบบออนไลน์เหมือน 2-3 เดือนที่ผ่านมา อย่างไรก็ตาม ทุกคนต้องวัดไข้ ทำความสะอาดมือ และลงทะเบียน ณ จุดลงทะเบียน